REKLAMA
Znaleziono 6780 wyników
W Warszawie uchwalono 4 nowe plany miejscowe w czterech dzielnicachartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie uchwalono 4 nowe plany miejscowe w czterech dzielnicach
Radni m.st. Warszawy na sesji 29 sierpnia uchwalili cztery nowe plany miejscowe. Pozwolą one lepiej chronić obszary zabytkowe, piękne krajobrazowo tereny wokół Pałacu Wilanowskiego, lasy i inną zieleń. Zapewnią też planowany rozwój nowej zabudowy, dróg i ważnej infrastruktury technicznej.
Zwrot, czy tylko ożywienie inwestycyjne w nieruchomościach komercyjnych w Polsce?artykuł
Pokaż artykuł
Zwrot, czy tylko ożywienie inwestycyjne w nieruchomościach komercyjnych w Polsce?
W ostatnich miesiącach odnotowany został skok wartości transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, ale nowych inwestycji wciąż brakuje. W drugim kwartale tego roku polski rynek nieruchomości komercyjnych odnotował ponad czterokrotny wzrost wartości transakcji w porównaniu z pierwszym kwartałem br. Licząc rok do roku wartość inwestycji w pierwszym półroczu 2024 wzrosła dwukrotnie.
Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację kolejnego odcinka szlaku Via Carpatiaartykuł
Pokaż artykuł
Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację kolejnego odcinka szlaku Via Carpatia
Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S19 Babica - Jawornik. Uzyskanie tej decyzji pozwoli na rozpoczęcie robót budowlanych. Inwestycja realizowana jest w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych.
Podpisano umowę na projekt dla przyszłych inwestycji w Poznańskim Węźle Kolejowymartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano umowę na projekt dla przyszłych inwestycji w Poznańskim Węźle Kolejowym
Podpisano wartą ok. 39 mln zł umowę, dzięki której powstanie projekt dla przyszłych inwestycji w Poznańskim Węźle Kolejowym. Dokumentacja określi zakres planowanych prac i wskaże konkretne rozwiązania – m.in. dla kolei dużych prędkości, nowej stacji Poznań Główny i dodatkowych przystanków. Celem są sprawniejsze i wygodniejsze podróże pociągami w aglomeracji.
 Rozwój inteligentnych sieci energetycznych w Polsce Wschodniej – kolejne umowy podpisaneartykuł
Pokaż artykuł
Rozwój inteligentnych sieci energetycznych w Polsce Wschodniej – kolejne umowy podpisane
Podpisano kolejne umowy o dofinansowanie inwestycji w rozwój inteligentnych sieci dystrybucji energii w Polsce Wschodniej. PGE Dystrybucja S.A. i Energa-Operator S.A. zrealizują projekty, które pozwolą na przyłączanie rozproszonych OZE do sieci, zapewnią stabilne dostawy energii do odbiorców, pomogą rozwijać zeromisyjny transport i przemysł. Łączna wartość umów to 687 mln zł, z czego 407 mln zł to dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej.
Polskie firmy wybudują gazociąg podmorski i nabrzeże wraz z lądową infrastrukturą sieciową dla FSRU [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Polskie firmy wybudują gazociąg podmorski i nabrzeże wraz z lądową infrastrukturą sieciową dla FSRU [FILM]
Znakomita wiadomość dla polskiej gospodarki i polskich firm. GAZ-SYSTEM uznaje za zakończone postępowanie przetargowe na wybór wykonawców części morskiej FSRU na Zatoce Gdańskiej. Potwierdzona została prawidłowość zawarcia umowy z polsko-tureckim konsorcjum. Konsorcjum zgłosiło, że udział polskich firm wśród podwykonawców realizujących również specjalistyczne roboty i dostawy wynosi na chwilę obecną 70 proc. Polskie spółki wykonają też całość części lądowej terminalu FSRU.
Nowe miejsca pracy. EIKA Asset Management inwestuje pod Warszawą [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowe miejsca pracy. EIKA Asset Management inwestuje pod Warszawą [ZDJĘCIA]
Warsaw North Logistic Park to pierwszy etap centrum magazynowo – logistycznego North Warsaw Nowy Modlin, które powstaje koło Warszawy z inicjatywy EIKA Asset Management (EAM). Waimea jest deweloperem projektu i odpowiada za komercjalizację. Obiekt o powierzchni ponad 28 tys. mkw. otrzymał już pozwolenie na użytkowanie. Generalny wykonawca Kajima Poland pomyślnie ukończył budowę pierwszej hali. Całkowita wartość inwestycji przekroczy 70 mln euro.
Otwarcie nowej pływalni miejskiej [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Otwarcie nowej pływalni miejskiej [ZDJĘCIA]
Ostatni weekend maja będzie pierwszym weekendem działalności Pływalni Grunwald przy ul. Taborowej. Obiekt jest właśnie przygotowywany do obsługi gości. Będzie dostępny od piątku, 29 maja.
Na północy Wrocławia planowana jest nowa, duża inwestycja mieszkaniowa na terenie poprzemysłowym [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Na północy Wrocławia planowana jest nowa, duża inwestycja mieszkaniowa na terenie poprzemysłowym [WIZUALIZACJE]
Na działce dawnej fabryki INCO VERITAS przy ul. Paprotnej 5 we Wrocławiu planowana jest inwestycja mieszkaniowa wraz z lokalami usługowymi, terenami zielonymi oraz przebudową i rozbudową pobliskiej szkoły. Wniosek złożony zgodnie z Zarządzeniem Nr 1044/24 Prezydenta Wrocławia z dnia 17 października 2024 r. został jednak odrzucony przez miasto, mimo że inwestor spełnił wymagania formalne i uzyskał poparcie rady osiedla oraz lokalnej społeczności. Nie zgadzając się z decyzją, spółka EASS5000 złożyła już wniosek właściwy zgodny ze specustawą mieszkaniową, podtrzymując swoje plany inwestycyjne.
Kanadyjska firma Lumina Metals zainwestuje na początek miliard złotych w Polsce. Docelowo nawet 20 mld zł!artykuł
Pokaż artykuł
Kanadyjska firma Lumina Metals zainwestuje na początek miliard złotych w Polsce. Docelowo nawet 20 mld zł!
Polski sektor wydobywczy stoi u progu historycznej rewolucji, która drastycznie zmieni układ sił na globalnym rynku surowców strategicznych. Kanadyjska spółka górnicza Lumina Metals oficjalnie zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, ogłaszając jednocześnie intencję zainwestowania w naszym kraju astronomicznej kwoty ponad 20 miliardów złotych.
Kolejowa rewolucja stulecia. Rząd ogłasza gigantyczny plan dla PKP za 610 miliardów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Kolejowa rewolucja stulecia. Rząd ogłasza gigantyczny plan dla PKP za 610 miliardów złotych!
Polska stoi u progu największej i najbardziej kosztownej modernizacji infrastrukturalnej w swojej nowoczesnej historii, która całkowicie przedefiniuje pojęcie mobilności i zepnie kluczowe regiony kraju supernowoczesną siecią transportową. 15 czerwca rząd oficjalnie zaprezentował epokowy dokument strategiczny pod nazwą Zintegrowana Sieć Kolejowa.
Nowa fabryka Baumit w Zimnej Wódce nabiera kształtówartykuł
Pokaż artykuł
Nowa fabryka Baumit w Zimnej Wódce nabiera kształtów
Budowa nowego zakładu produkcyjnego Baumit na Opolszczyźnie nabiera kształtów. Inwestycja o wartości około 100 mln zł, zlokalizowana przy autostradzie A4, weszła w fazę zaawansowanych prac konstrukcyjnych. Ukończono już żelbetowy szkielet hali produkcyjno-magazynowej, a równolegle trwa montaż wieży technologicznej – jednego z kluczowych elementów przyszłego zakładu.
Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życiaartykuł
Pokaż artykuł
Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia
Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.
Co zamiast fabryki Izery w Jaworznie? Znamy nowe plany ElectroMobility Polandartykuł
Pokaż artykuł
Co zamiast fabryki Izery w Jaworznie? Znamy nowe plany ElectroMobility Poland
ElectroMobility Poland (EMP) nie rezygnuje z budowy fabryki w naszym mieście, choć zmienia strategię działania. Prezes spółki Tomasz Kędzierski ogłosił nową fazę rozwoju, w której zamiast projektu "Izera" firma postawi na szerszą wizję nowoczesnego hubu produkcyjno-rozwojowego we współpracy z globalnym partnerem.
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Wiecha na budowie wielkiej fabryki Mercedes-Benz na Dolnym Śląsku
Mercedes-Benz umacnia swoją obecność w Jaworze na Dolnym Śląsku. Po uruchomieniu fabryki silników i baterii koncern realizuje kolejny etap inwestycji: budowę zakładu produkującego elektryczne vany. Zawieszenie wiechy nad nową fabryką symbolizuje zakończenie kluczowego etapu prac i potwierdza, że Jawor staje się jednym z najważniejszych punktów na mapie nowoczesnej motoryzacji w Europie.
Szybciej i wygodniej koleją z Warszawy do Lublinaartykuł
Pokaż artykuł
Szybciej i wygodniej koleją z Warszawy do Lublina
Korzystamy już z efektów przebudowy trasy z Otwocka do Lublina – szybciej i wygodniej jedziemy z Warszawy do stolicy Lubelszczyzny. Dla lepszych podroży zmienia się także odcinek od Warszawy Wschodniej do Wawra. Inwestycja o wartości ponad 4 mld zł współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej, z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W przygotowaniu jest kolejny odcinek od stacji Warszawa Wawer do Otwocka.
Via Carpatia – także w podlaskimartykuł
Pokaż artykuł
Via Carpatia – także w podlaskim
Wykonawca wszedł już na plac budowy odcinka drogi ekspresowej S19 Haćki – Bielsk Podlaski, a teraz rozpoczęły się prace. To pierwszy, 9-kilometrowy fragment międzynarodowego korytarza transportowego Via Carpatia realizowany w województwie podlaskim.
Przetarg na S11 Oborniki – Poznańartykuł
Pokaż artykuł
Przetarg na S11 Oborniki – Poznań
Do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE GDDKiA wysłała dokumenty przetargowe na zaprojektowanie i budowę ponad 22-kilometrowego odcinka S11 Oborniki – Poznań wraz z obwodnicą Obornik. To kolejny fragment S11 jaki trafił do przetargu. Inwestycja realizowana będzie w latach 2024-2028 w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r.
Dworzec w Pruszczu Gdańskim otwarty dla podróżnychartykuł
Pokaż artykuł
Dworzec w Pruszczu Gdańskim otwarty dla podróżnych
Nowoczesny, funkcjonalny, komfortowy oraz proekologiczny – nowy dworzec w Pruszczu Gdańskim od dziś obsługuje podróżnych. Obiekt powstał w formule Innowacyjnego Dworca Systemowego, według autorskiej koncepcji PKP S.A.
Grupa ORLEN rozpoczyna największą w Europie Środkowej inwestycję w zieloną energetykęartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN rozpoczyna największą w Europie Środkowej inwestycję w zieloną energetykę
Grupa ORLEN podjęła finalną decyzję inwestycyjną dotyczącą budowy pierwszej polskiej morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. Inwestycja, która w 2026 roku włączy do polskiego systemu moc blisko 1,2 GW, będzie realizowana wspólnie z kanadyjskim Northland Power. Baltic Power będzie w stanie wyprodukować czystą, dostępną energię, która może zasilić 1,5 miliona gospodarstw domowych. Decyzja inwestycyjna oznacza, że koncern posiada komplet pozwoleń na budowę i zabezpieczył wszystkie komponenty farm oraz finansowanie projektu. W ramach przygotowania infrastruktury instalacyjnej dla branży offshore koncern rozpoczął również budowę terminala w Świnoujściu.
REKLAMA